Descoperiți invertorul industrial Growatt MAX 120KTL3-X LV
Growatt MAX 120KTL3-X LV este un invertor trifazat de mare putere, de 120 kW. Acesta este conceput pentru sisteme solare comerciale și industriale de mari dimensiuni. Acest invertor transformă energia solară cu un randament excelent și o fiabilitate ridicată.
De ce să alegi Growatt MAX 120KTL3-X LV?
- Putere nominală de 120 kW pentru sisteme de mari dimensiuni
- Până la 10 trackere MPPT
- Eficiență maximă de până la 98,5%
- Grad de protecție IP66
- Răcire inteligentă a aerului
- SPD de tip II pe partea de curent continuu și pe partea de curent alternativ
Specificații tehnice principale
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Puterea nominală de ieșire CA | 120000 W |
| Puterea fotovoltaică maximă recomandată | Până la 180 000 W |
| Tensiune maximă de curent continuu | 1100 V |
| Numărul de trackere MPPT | 10 |
| Eficiență maximă | 98.5 % |
| Curent maxim de ieșire | 190.5 A |
| Gradul de protecție | IP66 |
| Dimensiuni (L/Î/A) | 970 / 640 / 345 mm |